Dekorowanie Wnętrz z Użyciem Cegły: Przytulny Vintage Styl

Dom i wnętrze

Cegła w aranżacji wnętrz to jeden z najmodniejszych trendów ostatnich lat. Niezależnie od stylu, w którym urządzamy mieszkanie, cegła zawsze dodaje mu charakteru i elegancji. W tym artykule przedstawimy Ci pomysły na aranżację wnętrz z użyciem cegieł, w stylu vintage.

 1. Użyj cegieł jako tła dla mebli w stylu vintage
  Cegła idealnie komponuje się z meblami w stylu vintage, dodając wnętrzu nostalgicznych akcentów. W tym stylu warto postawić na masywne, ciężkie meble, których styl nawiązuje do lat 20. i 30. XX wieku. Jeśli posiadamy stare drewniane meble lub dedykowaną do tej koncepcji ławę z minionej epoki, warto umieścić je na tle ceglanej ściany. W efekcie, wnętrze nabierze ciepła i retro klimatu.

 2. Użyj cegieł jako materiału dekoracyjnego
  Cegła, ze względu na swoją naturalną kolorystykę, jest jednym z najchętniej wykorzystywanych materiałów dekoracyjnych. Bardzo często stosuje się ją do wybudowania jasnych, nowoczesnych ścianek działowych. Cegła nadaje wnętrzu wyrazistego charakteru, ale też stanowi ciekawe tło dla roślin i innych elementów dekoracyjnych. W tym stylu bardzo dobrze będą się prezentować stare lampy, które dodadzą wnętrzu rustykalnego klimatu.

 3. Użyj cegieł jako ozdoby
  Cegła świetnie sprawdzi się w roli elementów dekoracyjnych. Możemy z niej wykonać kwietniki lub ustawieć niewielkie galanterie, na przykład małe figurki z brązu. Warto też zastanowić się nad położeniem podłogi z cegły. Stwarzającym warunki do tego pomieszczeniom, np. korytarzom, czy jadalniom, na tle białych ścian, podłoga z cegieł, może być śliczną ozdobą.

 4. Połączenie cegieł z drewnem
  Vintage styl to przede wszystkim drewno, zatem nie może ono zabraknąć w aranżacji. Cegła i drewno to idealne połączenie – dzięki temu wnętrze nabierze uroku i elegancji. Spójrzmy na wykończenie ściany za łóżkiem – jeśli jest to cegła, partnerem dla niej świetnie sprawdzi się drewniana podłoga lub łóżko. Dzięki temu, całość będzie spójna i przyjemna dla oka.

 5. Ceglana ściana jako jedyny element dekoracyjny
  Cegła doskonale sprawdzi się jako pierwszy lub jedyny element dekoracyjny w pomieszczeniu. Taki duży, ceglany mur to wspaniałe tło dla rustykalnej kuchni lub salonu, który ma przypominać stare, ale wciąż dobre czasy. W tym przypadku, warto postawić na proste i minimalistyczne meble, a całość dopełnić ciemnymi zasłonami lub zasłonkami, które dodadzą przestrzeni skromnego uroku.

Podsumowując, cegła to jeden z najbardziej atrakcyjnych elementów dekoracyjnych. Można ją wykorzystać na wiele sposobów, w tym także w stylu vintage. W tym artykule przedstawiliśmy kilka interesujących pomysłów na to, jak wykorzystać cegłę do dekoracji wnętrz, w celu uzyskania spójnego i przytulnego klimatu.