Kreatywne Sposoby na Zagospodarowanie Małej Przestrzeni na Tarasie

Dom i wnętrze

Kreatywne sposoby na zagospodarowanie małej przestrzeni tarasu

Marzą Ci się wypady na świeże powietrze, ale Twój taras to rozmiar kieszonkowy? To żaden problem! W tym artykule przedstawimy kilka kreatywnych sposobów, dzięki którym zagospodarujesz nawet niewielką przestrzeń na tarasie.

  1. Zielona przestrzeń

Rośliny to fundament wnętrza każdego domu, ale często zaniedbujemy ich miejsce na tarasie. Dzięki roślinom możesz stworzyć mały kawałek natury w centrum miasta. Dobrym rozwiązaniem dla małych tarasów są donice wiszące na ścianie – nie zajmują one dużo miejsca, a jednocześnie dodają uroku przestrzeni.
Wielu zwolenników mały taras urządzają w stylu jungle, to znaczy w stylu tropikalnym gdzie znajdziemy dużo zieleni, w większej ilości i różnej diametrze doniczkowej a także roślinne girlandy utkane z dużych liści palmowych.

  1. Meble z wielozadaniowością

Kiedy masz mały taras, trudno jest dostosować go do wakacyjnego nastrój. Stawiając na meble, które posiadają również funkcję przechowywania, nie tylko zaoszczędzisz miejsce, ale także dodasz pomysłowego stylu. Ławki z wbudowanymi szufladami, krzesła z wbudowanymi półkami czy stoły, które można w szybki sposób zmniejszyć pojemność, to tylko kilka przykładów mebli, które pomogą Ci zagospodarować niewielką przestrzeń.

  1. Oświetlenie

Oświetlenie na tarasach, szczególnie te na podwórka lub wewnętrzne, tworzą nastrojową atmosferę i nadają wnętrzu dodatkowego piękna. Szczególnie wieczorem oświetlenie może wprowadzić nastrój! Wskazówką tworzenia odpowiedniego oświetlenia na tarasach mogą być montowane lampki wiszące na konstrukcji parasola lub rozwieszane na cięciwach z mocowaniem wktórych można wybierać tęczę kolorów.

  1. Podwyższ rozmiary

Jednym z najlepszych sposobów na zagospodarowanie niewielkiego tarasu jest jego podwyższenie. Dzięki temu przestrzeń będzie wydawała się większa a Twój taras nabierze bardziej pomysłowego charakteru. Wysoki blat może stanowić ciekawą przestrzeń do pracy, a także do prowadzenia rozmów, spotkań czyzych-kolwiek kolacji.

  1. Inne pomysły

Istnieją również inne pomysły, które pozwolą Ci zrobić wrażenie na swoim małym tarasie. Zaofiaruj pomysłowy kącik dla swojego ulubionego hobby, np. zadaszony Ogród zimowy dostępny do użytkowania przez cały rok, a może wypijesz kawę w “karkołomnym” fotelu zawieszonym na drucie? Wypowiedz swoją kreatywność w papercraftowych klimatach i stwórz własną drewnianą ramkę, w stylu rustykalnym lub modernistycznym, pożądanej kolorystyki, na monochromatycznym tle płótnie albo wczuj się w quasiavangardowe wrażenie zieleni w stylu gęstwy z kory dębu, a odczujesz, jak wiele miejsca możesz oszczędzić na swoim niedużym tarasie, jednocześnie dodając mu jedynego w swoim rodzaju stylu!