Sztuka Wyboru Odpowiednich Zasłon dla Dużych Okien

Dom i wnętrze

Sztuka Wyboru Odpowiednich Zasłon dla Dużych Okien

Posiadanie dużych okien w domu to wspaniała sprawa, ponieważ wpuszczają one dużo światła dziennego i sprawiają, że pomieszczenia wydają się większe. Jednak, zakładając zasłony na duże okna, trzeba pamiętać o kilku aspektach, aby wybrać odpowiednie rozwiązanie. W tym artykule omówimy modele, tkaniny oraz kolory, jakie należy wybrać, aby stworzyć wyjątkową atmosferę i wykorzystać potencjał dużych okien.

  1. Zasłony utrzymane w subtelnym stylu

Duże okna zasłonięte minimalistycznymi zasłonami dodają przestrzeni nowoczesny styl. Dobrej jakości tkanina w kolorze białym lub lekkim odcieniu pastelowym doda jasności wnętrza, a przy tym ukryje niepożądane elementy na zewnątrz. Ponadto, zasłony takie często zdejmowane są w górnym miejscu dzięki użyciu specjalnych drutów, które zapewniają płynne przesuwanie. W ten sposób można uniknąć oddzielnych fal lub skrzydeł.

  1. Zasłony jako delta wprowadzająca dodatkowe kolory

Duże, bogate w kolor okna kuchni często domagają się przyciągania uwagi. W takim przypadku, zasłony, które działają jako punkt kulminacyjny kolorów, są idealne. Tutaj warto zwrócić uwagę na tkaniny o grubszym splocie, na przykład w żywej czerwieni lub jaskrawym żółtym. Takie zasłony wprowadzą dużą ilość kolorów i żywiołowości w domu, co idealnie pasuje do stylu boho.

  1. Zasłony z ornamentami zapewniają niemalże sztukę

Jeśli lubisz mocny efekt i piękne detale, zasłony ze wzorami to doskonałe rozwiązanie dla ciebie. Takie zasłony są idealne dla pomieszczeń o wysokich sufitach. Dobrze sprawdzą się, na przykład, w salonie lub jadalni, gdzie stanowią ważny element, wprowadzając w ten sposób dzieło sztuki do Twojego domu. Najlepiej łączyć je ze spójną paletą kolorów, zachowując jednocześnie podobne motywy w całym projekcie.

  1. Zasłony w połączeniu z zaciemniającymi żaluzjami

W przypadku dużych okien, które są głównie skierowane na południe lub zachód, warto wysepować kilka żaluzji i rozwiesić zasłony na nich. Takie połączenie sprawi, że pomieszczenia będą lepiej zaciemnione, a widoczność na zewnątrz będzie ograniczona. Ponadto, zasłony dodają posągowości wnętrzom, a dzięki ustawieniu bardzo nisko powodują, że pomieszczenia wydają się większe.

  1. Zasłony atrakcyjne dla oka i zmysłów

Kwiatowe lub roślinne wzory są popularnym wyborem ze względu na ich przyjemny efekt. Tkaniny z takimi wzorami nadają wnętrzu miłe i łagodne antrapy. Doceniane są również ze względu na ich pozytywny wpływ na zmysły. Takie zasłony wprowadzą przyrodną harmonię i spokój do każdego pomieszczenia, a dokładnie wybrane kwiaty i liście mogą całkowicie zmienić charakter wnętrza.

Wybierając zasłony do dużych okien, warto pamiętać, że są one smakołykiem dla oka. Muszą przyciągać uwagę, ale jednocześnie nie powinny miać negatywnego wpływu na wnętrze. Na rynku istnieje wiele różnych kolorów, wzorów i tkanin, ale tylko właściwie dobrane zasłony będą w stanie zrobić wrażenie w Twoim domu. Dobrze dobrana zasłona jest dopełnieniem dzieła sztuki we wnętrzu.